Toner Dolumu Hassasiyeti

Yazan sahap 02/03/2017 0 Yorumlar Toner Dolumu,

 

Toner dolum duygulu iştir. Lüzumlu teknik cihazlar eşliğinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Öncelikle öle her önünüze toner dolumu yaptırmanız kesinlikle yanlıştır. Bunu birçok sakıncası vardır. Her önüne toner dolumu yapamaz. Yapsa bile lüzumlu ekipmanlara sahip lüzumlu birikimi mevcut bunlar bakmak gerek. Peki, olmaması demektir.

 

Kısaca bahsedelim. Lüzumlu ekipmana sahip değilse pak sağlıklı dolum yapamayacaktır. Nasıl olur öncelikle gerçekten pak olması şart. Yani dolum yapılacak tonerin fiziki mana temizlenmesi tazyikli havaya tutulması şarttır. Sizin kaliteli toner dolumu yapmanız demektir. Lüzumlu malzemeler kastımız elinizdeki tornavidadan tutunda size tazyikli imkânı sunan cihazlara kadar hatta teraziniz olmalıdır. Kısaca işin ehli olmayan şahıs kurumlar size faydadan ziyade ziyan verecekledir.

 

Toner Dolum Süresi Toner dolum işlemleri birçok yerde gururla söylenerek biz dakikada teslim ediyoruz diyebilirler. Kadar mantıklı yâda gerçekten hızlı hizmet dedikleri midir? Gelin derhal yanıt arayalım. Toner dolum işlemleri çarçabuk yapılacak değildir. Sadece toner uğraştığınızı varsayalım. Elinize evvel toneri sökmelisiniz. Sonra sökülen tonerin her yerini pak bez parçası gerekse tazyikli temizlemelisiniz. Sonrasında durumu temizlemeli yani daha önceki toner tozunu dökmelisiniz. Toner dolumu olmazsa olmazlardandır.

 

Pis kalan durumlar çıktı kalitesini etkileyebilirler. Bunlardan sonra dolum yapılacak tonere marka modeline toner tozunu tartmalısınız. Yani her marka modelin toner dolum miktarı farklıdır. Daha önemlisi çok noksan koymamanız gereklidir. Nedeni çok koymanız durumunda boşa gidecek koymanız durumunda çıktı sayınız olacaktır. Süreçten sonra dolum yaptığınız toneri denemeniz gerekmektedir.

 

Profesyonel toner dolum anlatan video bile 12 dk sürmektedir. Bunlara ilave olarak toner dolumuna başlanmadan evvel lüzumlu tedbirleri almalısınız. Ve en sonun da  dolum yapılan toneri denemelisiniz.

Etiketler: Toner dolumu
Loading...