x
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ziyaretçi Defteri
Müşterilerimizin daha önce sorduğu sorulardan yararlanabilir yada yeni soru sorabilirsiniz.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Aradığınız cevabı bulamadıysanız bize yeni bir soru sorabilirsiniz
Deftere Yaz
Toner aldım 1600 sayfa yazmasına rağmen 1500 sayfada bitti. Sebebi nedir?
Selin Kemal 06/06/2022 15:12:58
Yanıt :
Yazıcılar, Arabalardaki Benzin deposu gibi bir mantıkla çalışmamaktadır. Tonerin Orijinal veya Muadil olması fark etmeksizin, sayfa değerleri maalesef %100 tutarlı değildir.

Konu basitçe her bir A4 sayfasının ISO Standartlarınca belirlenmiş kurallar ile %5 Baskı hacmi almış olduğu varsayılarak değerlendirilirmiştir. Örnek olarakda A4 Sayfasında ( 1TL ), (1EUR) gibi bozuk paranın hacmi kadar bir baskı almanız bu adeti tutturabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer aldığınız baskı yoğunluğu 1,5 TL kadar bir hacimden fazla ve örneğin 3 TL kadar bir hacimle baskı almanız durumunda.
Baskı oranınız %10 oluyor ve Toneriniz %50 ye geldiğinde bitme sinyali veriyor.

Daha Detaylı kaynak olarak aşağıdaki link baz alınabilir;
https://www.lexmark.com/en_xm/products/supplies-and-accessories/iso-page-yields.html
1 Soru bulundu.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.