Yazıcılarda Kullanılacak 5 Model!

Yazan admins 18/10/2017 0 Yorumlar

Ofis ortamlarının değişmez aktörleri olan yazıcılar, her ortam ve zamanın durum kurtarıcılarıdır. Kadı ki, kullanım alanları ofisle de sınırlı değildir. Farklı model ve tipte olan yazıcılar, aynı zamanda farklı ortamlarda resmi veya özel daire ve işletmelerde de günü kurtaran kahraman modundadır her zaman.

 

Göz ardı edilemeyen bir durumda yazıcı fiyatlarıdır.  Model ve markalarına göre değişse de, yazıcı  fiyatları zaman zaman bütçeleri zorlar nitelikte oluyor. Çünkü yazıcı edinmekle iş bitmiyor. Baskı sayınıza göre, kağıt ve toner kullanımı  karşınıza çıkacak önemli gider kalemleri arasında yer alacak.

 

Sonrasında, toner gideri her ne kadar  baskı sıklığına ve kullanım alanına göre değişse de yenilemek gerekecek. Bu ya orijinal veya muadil toner dolumu ila mümkün olacak. Elbette, zaman zaman yazıcınızın bakımını yaptırmanız gerekecek ki, en olmadık zamanda işleriniz aksamasın veya teknik yazıcı sorunları ile karşılaşmayın diye.

 

Yazıcı Markasını Kullanım Alanı Belirliyor!

 

Genel olarak yazıcılar elektronik ortamdaki bilgilerinizi kağıda basmamızı olanak sağlayan  elektronik cihazlardır. Bunlar  çoğunlukla; mürekkep püskürtmeli (kartuşlu), lazer (laser, tonerli) ve nokta vuruşlu baskı teknolojisine sahip  yazıcılardır.

 

Yazıcı markası seçerken, yazıcıyı nerde ve nasıl ne tür bir iş için kullanacağımızın önemi karşımıza çıkıyor. Şöyle ki, eğer sarf malzemeniz düşük maliyetli olsun ve  muadil toner ya da dolum toner kullanmak istiyorsanız; yazıcı markası olarak hp ile canon'u tercih edebilirsiniz.

 

Çünkü, chip problemi olmayan ve toneri  sıkıntı  üretmeyen  ürünleri bulabiliyorsunuz.  Öte yandan; Xerox, Epson, Lexmark (bir çok firma var) gibi firmaları önermeme nedeni chip'li olmaları oysa;  hp ve canon aynı işlevi  daha makul fiyata görüyor. Bu arada  Samsung’da tüm yazıcıları chip ancak bu sorun küçük bir  yazılımla çözülebiliyor.

Loading...