Muadil Toner ve Geri Dönüşüm

Yazan sahap 17/02/2017 0 Yorumlar

Muadil Toner ve Geri Dönüşüm                Çevremizde uzun zamandır küresel ısınma ve çevre kirliği sebebiyle iklimler daha değişim yaşamakta.  Aslına bizlere bu konuda öyle kocaman kocaman sorumluluklar düşmüyor. Yapacağımız küçük şeyler birçok konuda bizlere geri dönüyor. Gereksiz kâğıt tüketimi doğaya kaç ağaç kurtarıyor bir düşünün. Bunu muadil toner içinde yapılmasın.  Muadil toner dolum sırasında içine koyulan maddeler doğada çok zor çözünen maddelerdir. Tıpkı petrol gibi maddeler de olduğu gibi. Toner dolumu biten ve artık kullanılmayan tonerlerinizi direk çöpe atmak doğaya oldukça zarar verir. Bunun yerine sokaklarda ve şehir merkezlerinde özel olarak ayrı ayrılan özel kapaklı çöp kovalarına bırakmak oldukça önemlidir.
 

                Muadil toner daha önce kullanılmış tonerlerin tekrar elden geçirilerek kullanılmasıdır. Yani orijinal olan tonerin tekrar temizlenip işlevselliği tamir edilerek kullanılır haline gelmesidir. Orijinal tonerden herhangi bir farkı yoktur. Bunu aksine muadil toner yerli sermaye sayılır. Doğaya faydadır, yani geri dönüşümü vardır. Ayrıca muadil toner orijinal tonere göre daha hızlı bulunur.
 

                Sıfır orijinal tonerde var olan her şey muadil toner dolumu nda mevcuttur. Muadil toner dolumu ülkemizdeki firmalar tarafından yapılmaktadır. Başka ülkelerden ihraç etmeyip ülkemizde var olan ürünlere rağbet etmemiz her anlamda çıkarımızadır. Hem ülkemiz hem bizler kazanmış oluruz. Ülkemiz kalkınırsa bizlerde kalkınmış oluruz. Fakat tüm bunların yanında dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise sağlık;

                Toner dolumu yaptırırken birçok konuda dikkatli olunması gerekiyor. En ilk öncelik kesinlikle kendi başınıza muadil toner dolumu yapmayın. Muhakkak işin ehli ve güvendiğiniz bir firmadan yardım alın. Öyle basite alacağınız bir konu olmadığı gibi sağlığınızı da çok ciddi risklere atmış olursunuz. Gözleriniz ve iç organlarınız ile birçok riski almaya değmeyeceği gibi yazıcınızın da ömrünü azaltmış olursunuz.  Geri dönüşümü de olan toner,  muadil toner dolumu yapılmayacak hale gelince dönüşüme girer.

Güvendiğiniz firmalarda dolum yaptırmayı da ihmal etmeyin. 

Loading...