Muadil toner nedir?

Yazan sahap 12/11/2016 0 Yorumlar Muadil Toner,

Muadil toner nedir?

Var olan daha önce kullanışmış olan toner veya kartuşların problemlerinin giderilerek tekrar kullanılabilmesi için piyasaya sürülmesidir. Öyle ki muadil toner de orijinal toner kalitesinde toner temin edebilir. Yani siz muadil toner ile sanki orijinal toner kullanmış olursunuz. Hatta birçok lazer yazıcı firması tonerlerinin daha fazla satılması için içerisine yeteri kadar toz koymamaktadır. Bu da kısa sürede bitmesine sebep olur. Siz aynı tonerin muadilini yada dolumunu yaptığınız da bu daha fazla çıktı anlamına gelmek olabilir. Bunun yanı sıra baskı kaliteniz de değişmemiş olacaktır.

 

Muadil Toner Nasıl Değerlendirilmeli?

Birçok ülkede bu sektör ciddi bir sektör olarak görülmekte ve kullanıcılar muadil toneri sıfır tonerlere oranla çok daha fazla tercih etmektedirler. Ülkemizde muadil toner çok fazla bilinmemektedir. Orijinalini alırım başım ağrımaz düşüncesi ile hareket ediliyor. Bu yaklaşım genel olarak bakıldığında doğru bir tespittir ama bu sektörde çok da doğru olarak görülmemektedir. Çünkü orijinaline daha fazla para ödersiniz. Çoğu zaman orijinal tonerde daha az verim alırsınız. Bu arada muadil toner orijinal değil gibi düşünülmemelidir. Zira orijinaldir, daha önce kullanılmış tonerlerin gerekli bakımları yapılmış halidir.

 

Muadil Toner Nasıl Kullanmalı?

Muadil toner için ayrıca bir kullanım şekli söz konusu değildir. Herhangi bir toner gibi yazıcınıza takıp kullanabilirsiniz. Bu durumda size soruyorum neden daha fazla para ödeyerek sıfır toner alasınız. Muadil toner de aynı işlemi hatta daha fazlasını görüyorken. Neden cebinize zarar veresiniz. Elbette eskide olsa sıfır toneri tavsiye ederdik. Ancak şimdi çok kalifiye personeller tarafından bu işi profesyonelce yapan birçok firma var. Bu firmalardan muadil tonerinizi güvenle alıp kullanabilirsiniz.

Ayrıca aralarındaki fiyat farkları çok fazla muadil toner orijinal tonerin en az dörtte yada üçte biri gibi. Bu da ciddi bir ekonomi sağlamaktadır. Tabi bunlarla da kalmamak lazım burada her kullanılan toner doğaya zarardır. Oysa muadil toner bir geri dönüşümdür. Yani tekrar tekrar kullanılan tonerler aynı zamanda doğaya faydalıdır. Bu durumda muadil toner orijinal tonere göre çok daha avantajlıdır. Rahat bulunabilirliği ise cabası. En güzeli bize en uygun olanını kullanmaktır. Muadil toner kullanın hem kesinize hem ülke ekonomisine hem de doğaya faydalı olun. Text Toner size gerekli hizmeti sunacaktır.

 

Etiketler: muadil toner
Loading...