Deskjet, Inkjet, Photsmart ve Officejet Nedir?

Deskjet, Inkjet, Photsmart ve Officejet Nedir?

14 Haziran 2021

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazıcı modelleri de her geçen gün çeşitlenmektedir. Ofis ve işyerlerinde bulunan yazıcıların dışında artık yazıcılar evlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Yazıcı modellerini dış görünüş olarak incelediğimizde üzerlerinde; Officejet, Photosmart, Inkjet, Deskjet gibi ifadeler görürüz. Peki Officejet, Photsmart, Inkjet, Deskjet nedir?

OFFICEJET

Piyasada bulunan officejet yazıcılar, kullanıcılar arasında "all in one yazıcılar" olarak bilinir. Officejet yazıcılar; renkli baskı, renkli fotokopi, renkli faks ve renkli tarama gibi özellikleri fotoğraf kalitesinde basar. USB ve paralel portlar, bu yazıcılarda donanım bağlantı birimi olarak kullanılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni officejet yazıcılarda network özelliği de bulunmaktadır.

PHOTOSMART

Bu tip yazıcılar genellikle fotoğrafları baskı haline getirmek için kullanılır. Fotoğraf makinasındaki fotoğrafların, verilecek komut işlemiyle hızlıca yazdırma işlemi gerçekleştirilir.

INKJET

Inkjet yazıcı kullanan müşteriler baskı kalitesinden oldukça memnundur. Bu yazıcıların baskı kaliteleri çok iyidir. İçerisinde 4 kartuş ve 4 yatak bulunan inkjet yazıcılarda USB ve Network  özelliği bulunur. Aynı zamanda inkjet yazıcıların birçoğunda Photoret Precision Teknolojisi'ne de rastlamak mümkün. 

DESKJET 

Deskjet yazıcılar, renkli ve siyah-beyaz baskı işlemi gerçekleştirir. Farklı kağıt türlerini kullanabilme özelliğine sahip olan deskjet yazıcılar aynı zamanda kaliteli baskı da yapar. Photoret Precision Teknolojisi'nin kullanıldığı deskjet yazıcılar paralel ve USB portlarına sahiptir. Kullanıcılar bu sayede hızlı ve kaliteli baskı elde edebilir. Yeni teknolojilerin kullanıldığı deskjet yazıcıların yazdırma hızları oldukça yüksektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.