Demo Toner Doldurulur Mu?

Yazan admin 12/09/2017 0 Yorumlar

Genelde demo tonerler yazıcıya konulmuş olarak; dolu olarak biçimde ortalama %25 -50 oranında dolu olarak gelir.

 

Ofislerimizin vazgeçilmez elemanlarından olan yazıcılar, oldukça karmaşık ve hassas bir yapıya sahip. Onları en iyi şekilde kullanmak ve bize verimli katkılarından yararlanmak için yazıcılar hakkında mutlaka genel bilgilere sahip olmak gerekiyor.

 

Örneğin, demo toner sıfır - ilk kez alınmış bir yazıcı üzerindeki var olan tonere verilen isimdir. Genelde demo tonerler yazıcıya konulmuş olarak; dolu olarak biçimde ortalama %25-50 oranında dolu olarak gelir.

 

Tam dolu olarak gelen demo toner, orjinal toner gibi yani, 1000 sayfa yazdırırken demo toner 250 sayfa yazdıracak orana sahip. Yazıcılarda, her marka ve model yazıcıda doluluk oranı farklıdır.

 

Demo Toner Doldurulur Mu?

 

Ofislerin değişmeyen elemanı yazıcıların orijinal toner,  muadil ve dolum gibi birbirinden faklı kullanım biçimleri  mevcut. Orijinal toner markanın sahibi veya yetki verdiği firma tarafından üretilen lisanslı tonerlerdir. Öte yandan, muadil toner ise,  kullanılan  tonerin alternatifi olarak herhangi bir başka firma tarafından üretilmektedir.

 

Ofis yazıcılarında kullanılan, dolum toner ise biten bir tonerin; çeşitli yöntemlerle yeniden doldurulmasına verilen isimdir. Kısacası şöyle denilebilir; bazı markaların tonerlerini yeniden doldurup kullanabiliyorken bazılarının ise, bittikten sonra çöpe atıp yenisini almak gerekiyor.

 

Çünkü, bu tür yazıcılarda, çipli  bir  sistem ile  dolum veya  muadil gibi kendi ürünleri olmayan tonerleri kullanamamaktasınız. Söz ettiğimizin böylesi yazıcılara HP’nin yeni versiyon yazıcısını örnek gösterebiliriz. Bu yazıcı modeli hiçbir toneri kabul etmiyor veya kullanıcılarına bir çok sorun çıkarıyor.

Loading...