Demo Kartuş Nedir?

Yazan admin 27/09/2017 0 Yorumlar

Tekrar doldurulması mümkün olmayan veya doldurulduğunda aynı performansı göstermeyen kartuşlar demo kartuş olarak nitelendirilir. Demo kartuşun çıktı sayıları azdır. Kullanım süreleri kısa olan bu kartuşları yazıcı ile birlikte almak gereksiz bir işlemdir. Kartuşsuz yazıcı almak ile arasında fark yoktur.

 

Demo kartuşlu yazıcı fiyatları ucuz olsa da daha sonradan alacağınız kartuşlar maliyeti daha da arttıracaktır. 100 TL'ye aldığınız demo kartuşlu yazıcı için sonradan 200 TL kartuş parası ödemek zorunda kalabilirsiniz ve kartuş her bittiğinde bu işlemi tekrar etmeniz gerekir. Yazıcı üreticileri pazarlama tekniği olarak demo kartuşlu yazıcıları piyasaya sürmektedir. Yazıcı seçiminde bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Piyasada satılan yazıcılar arasında fiyat farkları dikkatinizi çekebilir. Bu durum bazı yazıcıların demo kartuş ile birlikte satılmasından kaynaklanmaktadır. Yazıcı alırken demo kartuş olup olmadığını sormalısınız. Aksi takdirde sonradan alacağınız kartuşlar için yüksek fiyatlar ödemeniz gerekebilir. Demo kartuş aldığınız takdirde çıktı maliyetiniz de artacaktır. 

 

DEMO KARTUŞ NASIL ANLAŞILIR?

 

Demo kartuşları tam dolu kartuşlardan ayırt etmek güçtür. Dışardan bakıldığında anlaşılmaz. Görünüş olarak tam dolu kartuşlardan farkları yoktur. Yazıcı kullanımı esnasında çok fazla çıktı almadan kartuşunuz biterse bu durum yazıcınızın demo kartuşa sahip olduğunun bir kanıtıdır. Demo kartuşların kullanım süresi tam dolum kartuşlara göre oldukça kısadır. 

 

Demo kartuşların tekrar doldurulması mümkün değildir. Dolum yapılsa bile aynı performansı göstermeyecektir ve dolum için verdiğiniz para boşa gidecektir.

Loading...